• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Arkadaş Boya
    • Denizcinin Dostu

Anasayfa


     Mixol Ren Tüpü

   
Ürün Kodu : Mixol Renklendirici
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Mixol Renklendirici

Mixol binder içermeyen çok kullanımlı renklendirici Pastadır - Hazır boya değildir! - Katılma oranı renklendirilecek malzemenin mazimum %10'u kadar olmalıdır. Kullanmadan önce MIXOL'ü kuvvetle çalkalayın ve kullandıktan sonra şişeyi ağzı kapalı olarak muhafaza edin. Böylece MIXOL kabuk bağlamaz ve tortulaşmaz; malzeme kurumaz ve yıllarca kullanılabilir durumda kalır. Bunun yanında MIXOL uzun ömürlü soğuğa ve sıcağa dayanıklıdır. Soğukta depolanması durumunda oda sıcaklığında çalkalanması ile yine kullanıma hazır hale gelir.
MIXOL katılma oranı boyanın cinsine görefarklılık gösterebilir. Genelde %10'u asamaz.
MIXOL'ün çok yüksek renklendirme gücü ile istenen renk tınuna daha az oranlar ile ulaşabilirsiniz. Renk kartelasında maximum katılma oranlarına dikkat ediniz.

Latex ve emülsiyon boyalarda %10, boyalarda %5-8, akrilik boyalarda %6, şeffaf boyalarda, verniklerde, ahşap koruyucularda %3-5, silikon, silikat esaslı boya, iç-dış kaplamalarda %3, aromasız veya aroması az boyalarda (Örneğin silikat - silikon esaslı) sadece oxyd tonlarını kullanınız , No. 3,4,5,14,19-24).

Polimerisat, pilolit bazlı, ve çözücü maddeler içeren bazı ürünler örneğin; Dispersiyonlar, polyester, elastik, 1-2 komponentli poliüretanlar, fırın boyaları, MIXOL ile renklendirilebilir veya renklendirilemez, az miktar boya ile deneme yapınız.

MIXOL Boyayı katıldıktan sonra iyi bir karışım elde edilebilmesi için karıştırıcı alet kullanılması önerilir, elle karıştırılması biraz zordur.İyi karıştırmak çok önemlidir. Renklendirmeden önce az miktar boyada karıştırılabilirlik testi yapmayı unutmayınız. Renklendirilmiş boyayı ayrıca sürerekte test ediniz, gerekli ise tekrar karıştırınız.

Boyayı önce renklendirin sonra inceltin,
Kullanmadan önce iyice çalkalayın,
Şişeyi ağzı kapalı olarak muhafaza edin .

No 6, 7, 10, 18 dışındaki bütün MIXOL renkleri dış cephe kullanımlarında güneş ışınları ve hava koşullarına son derece dayanıklıdır. Dış cephe uygulamalarında No 6, 7, 10, 18 kullanılması yerine muadil olarak No, 26,27,28 önerilir. Ayrıca ahşap boyaları, renksiz vernik v.s. için Beyaz Konsentre (no 25) önerilir.

Karteladaki ürün tiplerine dikkat ediniz.
LW Tipi = iç ve dış kullanımlara, güneş ve hava koşullarına çok dayanıklı.
L Tipi =iç kullanımlara uygundur.

*) Bu % oranları, beyaz boyanın ağırlığına göre içine katılacak MIXOL ağırlık oranlarıdır. Karteladaki renk tonları matbaa tekniği ile basıldığından gerçek tonlara göre farklı renk tonları oluşabileceği dikkate alınmalıdır.

20 ml.'lik bir MIXOL şişesinin orta kalitede bir beyaz boyaya karıştırılmasıyla  MIXOL renk kartelasına göre şu renk yüdeleri elde edilir.
 

Vernikler

Latex/Emülsiyon Boyalar

Renklendirilecek Beyaz Boya Miktarı 375 ml 750 ml 2500 ml 1.25 L (Yaklaşık 2 Kg) 2.5 L (Yaklaşık 4 Kg) 5 L (Yaklaşık 8 Kg) 10 L (Yaklaşık 16 Kg) 12.5 L (Yaklaşık 20 Kg)
Ulaşılan yaklaşık renk derecesi % 8 %4 %1 %1.6 %0.8 % 0.4 % 0.2 % 0.16

 

MIXOL- uzun yıllardır en iyi olma özelliğini koruyan , çok avantajlı, süper bir üründür, çeşitli boya ve iç-dış cephe kaplama malzemelerini renklendirmek için kullanılır.
MIXOL- birbirine karıştırılarak binlerce renk tonu üretebileceğiniz 28 renk tonu sunuyor, böylece renk elde etmeyi dünyanın en kolay işi haline getiriyor.
MIXOL- konsentre oranı çok yüksektir, kabuk bağlamaz, kurumaz, soğuk ve sıcağa dayanıklıdır, kolaylıkla değişik oranlarda hazırlanabilir, bu sebebten olağanüstü ekonomiktir.
MIXOL- meslek ve ustalık eğitim okullarında iyi bir rehberdir ve bu üstün özelliklerinden dolayı hiç bir boya uygulama ve satış yerinde eksik olmamalıdır.
 
 
Talep Formu
Ad Soyad
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Konu
Mesaj