• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Arkadaş Boya
    • Denizcinin Dostu

Anasayfa


     Galvaniz Çivi

   
Ürün Kodu : Galvaniz Çivi
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar
EBAT      AMBALAJ
 İNCE BEDEN 3'Lük    1KG'dan 25KG'a Kadar
 İNCE BEDEN 4'lük    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 4'lük    1KG'dan 25KG'a Kadar

 KALIN BEDEN 5'lik

 

 1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 6'lık    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 7'lik    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 8'lik    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 10'luk    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 12'lik    1KG'dan 25KG'a Kadar
 KALIN BEDEN 15'lik  

 1KG'dan 25KG'a Kadar

Galvaniz Nedir?

 

Galvaniz, erimiş çinkonun içine koruma ya da kaplama amacı ile kullanılacak maddenin batırılması ile yapılan işleme denir.
Özellikle paslanmaya karşı yapılan bu işlem dışarıda, açık havada her türlü hava koşulunda çalışacak metallerin ömrünün uzatılması için yapılmaktadır.

Demir ve çelik malzemeler bulundukları atmosferik ortamdan etkilenerek zaman içinde fiziksel, kimyasal, elektriksel ve diğer özelliklerini kaybederek korozyona uğrarlar. Bu değişikliğe, “metalin paslanması” da denmektir. Paslanma sadece görüntü bozukluğu olmayıp aynı zamanda metali aşındıran bir kimyasal reaksiyondur. Ayrıca pas, kaynaklandığı metalden takriben 30 kat büyük bir hacim oluşturduğundan, paslananan metalin çevresindeki elemanları da patlatmaya eğilimlidir. Metali, paslanmayı oluşturan dış etkenlerden uzak tutabilmek amacı ile metal yüzeylere koruyucu yöntemler uygulanır. Bu koruyucu yöntemlerden bazıları boya, plastik, nikel, krom, bakır ve çinko kaplamadır. Ancak; bütün bu kaplama yöntemleri arasında çinko kaplama en güvenli ve uzun ömürlü olanıdır.

Galvaniz yöntemi ile muamelenin diğer yöntemlere nazaran avantajları şöyle sayılabilir:

Kalın ve nüfusiyeti yüksek ve homojen bir yüzey filmi oluşturur, diğer yöntemlerle ulaşılamayan kritik noktalar (iç hacimler, keskin köşeler, kesim yerleri, delik yüzeyleri, boşluklar) vs. korunmuş olur.

Diğer yöntemler, ufak zedelenmelere karşı çok hassastır ve genelde korozyon bu zedelenmelerde başgösterir. Oysa galvaniz kaplama çiziklere karşı dirençlidir ve hatta kendi kendini onarma özelliğine sahiptir. Buna “self healing effect” ve “katodik koruma” denir. Aynı nedenlerle, sıcak daldırma galvanizle kaplanmış yüzeyler, darbelere karşı da görece korunmalıdır.
Kaplanan malzeme ile çinko metalurjik bir bağ oluşturur ve malzeme yüzeyinde meydana gelen alaşım tabakaları dış etkilere karşı dayanıklı bir kaplama sağlar.
Galvaniz, yüzey kaplama yöntemleri arasında en uzun ömürlü olanıdır ve hiçbir bakım gerektirmez.
Belli bir estetik cazibesi vardır. İlk başları parlak ve iki boyutlu kristalin bir görünüşe sahip olan kaplama yüzeyi, zamanla matlaşarak homojen mat gri renkte bir yüzeye dönüşür.
Ekonomik bir yöntemdir.

 
 
Talep Formu
Ad Soyad
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Konu
Mesaj